Музична та ігрова індустрії: хто кого… використовує?

Для початку трошечки статистики: фільм «Залізна людина 3», що вийшов на великі екрани в середині 2013 року зібрав у прокаті 1,2 мільярди доларів. Гра «Grand Theft Auto V», що вийшла в тому самому році, зібрала 800 мільйонів доларів… лише за 24 години. Те, що бестселери кіноіндустрії заробляють за рік, хіти ігрового світу заробляють за кілька неділь.

Самі ігрові постановки стають все більш схожими на кіно-хіти, з власними сюжетними лініями, а останнім часом і саундтреками. І я не просто про музику в грі, а реальні саундтреки, які виходять окремими накладами.

Ось один з реальних прикладів: Cœur de pirate + Child of Light

Канадська 25-ти річна співачка/авторка пісень, що співає французькою, та більш відома під сценічним ім’ям Cœur de pirate («Серце пірата» з французької), минулої весни повідомила про співпрацю з Ubisoft Monreal під час розробки музики до їх нової гри. Мова йде про гру Child of Light. Середній рейтинг гри, що вийшла на платформах Хbox, PlayStation та ПК, складає не менше 80%. Гравці стверджують що їх захоплює сюжет, оригінальна техніка акварельної графіки/анімації та музичний супровід.

Саме цікаве у всьому цьому те, що співачка просуває саундтрек на власному сайті, що сприяє додатковій популяризації грі.

Ось вам інший приклад: ПолМакКартні + Destiny

Marty O’Donnell та Mike Salvatori, які працювали над звуком до гри Destiny («сама очікувана гра 2014 року», «краща відеогра за версією BAFTA» та інші нагороди), запросили до співпраці Пола МакКартні. В ході співпраці з’явилася пісня до гри «Hope for the future», яка вже зібрала на YouTube більше мільйона переглядів.

Як ви могли помітити – відео з власного каналу ПолаМакКартні.

Чи могли прихильники Beatles уявити собі коли-небудь, що музикант рівня Пола МакКартні буде писати музику до ігор? Ні, сам я нічого поганого в цьому не бачу, лише констатую факти.

Факти і можливості, як для музикантів, що можуть просуватися за рахунок популярних ігор:

«А де я можу скачати той трек, що звучав під час битви з супер-монстром в грі …..? А що то була за група, що його виконувала?».

Так і для ігрової індустрії:

«Олег Скрипка записав трек для нової гри київської гейм-студії? Треба буде пограти, подивитись що то за гра така».

Створення музичного контенту для гри – це також контент-маркетинг, який буде сприяти просуненню виконавця в маси, ближче до потенційної слухацької аудиторії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *