3 складові маркетингової історії

Історії це один з найдавніших способів комунікацій. Тому найорганічнішим  методом комунікації з аудиторією визнається сторітелінг (storytelling). Розповідаючи історії ви отримуєте доступ прямо до мізків людей: створюєте певні емоції, малюєте картинки в людській уяві, будуєте місточки до бажань, надій, сподівань, мрій.

Крім того, люди діляться історіями. Їм це подобається, це природно: поділитися тим, що сподобалось. А це те, що потрібно для органічної реклами – розповсюдження. Умова швидкого розповсюдження ваших історій всього одна – вони мають «чіпляти» за живе. Так в чому секрет успішних маркетинговий (рекламних) історій?

Складова №1. Ваша історія потребує героя

Сама поширена помилка – робити героєм оповіді свій продукт чи свій бренд. В цьому випадку не кажіть, що займаєтесь органічною рекламою та сторітелінгом. Кажіть правду: ми рекламуємо свій продукт, але потім не дивуйтеся, що такі історії виявляються нецікавими людям і лежать «мертвяками» на ваших сайтах.

Краще рішення – зробити героєм споживача. Ви розповідаєте історію про проблеми, з якими стикаються ваші клієнти, про людей які схожі на ваших споживачів. Зробіть це так, щоб люди могли уявити себе на місці героя оповіді.

Найважливіше не як ви розповідаєте вашу історію, а те – кому ви її розповідаєте. Джеймс Чартранд (James Chartrand), автор школи для копірайтерів “Damn fine words”, одного разу сказав:

«Якщо ваша задача створити текст про страхування для 60-ти річних пенсіонерів, не пишіть для всіх пенсіонерів в країні. Звертайтеся до 60-ти річної Дороті з Флоріди. У Дороті двоє дорослих дітей. Її чоловік помер кілька років тому в наслідок серцевого нападу. Дороті колишня продавщиця, яка втратила роботу в 50 років і не змогла повторно влаштуватися, бо всім були потрібні молодші спеціалісти. Вона грає в покер з друзями та любить читати любовні романи.

Не пишіть для її друзів, що грають разом з нею в покер щочетверга. Не пишіть для її сина. Ніхто з них не скаже їй «Дороті, ось тут доступно розповідають про страхування для пристарілих». Це може її образити. Пишіть безпосередньо для самої Дороті»

Не пишіть для всієї аудиторії. Не пишіть на підставі набору демографічних чи соціальних характеристик, про які вам відомо. Пишіть для конкретної людини. Наприклад, цей текст був написаний для Сергія, який має інтернет-магазин одягу у Львові. Він розуміє, що його магазину конче потрібен блог з гарними історіями, але в нього не вистачає часу цим займатися. А його дружина хотіла б йому допомогти, але не знає як. Тому вони мають знати про складові успішного сторітелінгу і це їм допоможе.

Складова №2. Ваша історія потребує помічника

Ось він – зірковий час (та місце в історії) для вашого бренду, продукту, послуги, компанії, інтернет-магазину. Саме вони мають вирішувати певні проблеми вашої аудиторії. Якщо хтось у Львові захоче одягнути свою дитину до школи, то історія має розповісти як це зробити за допомогою магазину Сергія.

Саме помічник має виступати експертом та допомогти героєві досягти своєї цілі, вирішити свою проблему. І ця історія не має бути занадто заплутаною. Людям не має справи до вашого бізнесу, їх турбують їхні власні потреби. Ось чому ваші компанія не має бути героєм, а лише гідом, яка вказує шлях.

Складова №3. Ваша історія потребує «розриву»

В даному випадку мається на увазі прогалина, що існує між героєм та вирішенням його нагальної потреби. Тим місцем де герой є зараз і тим де герой хоче бути.

Тому типова історія виглядає як опис того, де герой є в даний момент, описом того, де герой хочу бути та шляху, який треба пройти задля досягнення цієї цілі. Читаючи історію цей шлях має скорочуватися і ось – кульмінація, відповіді на питання які потрібно вирішити. У випадку Сергія це пошуки одягу для школяра на ринках та дорогих магазинах, втрата купи часу, який можна було б потратити на відпочинок з дітьми. І ось вона кульмінація у варіанті магазину Сергія: на ваш запит вам буде доставлено кілька моделей одягу в кількох варіаціях розміру. Ви зможете приміряти те, що вам сподобалось у зручній для вас обстановці та в зручний час.

Герой (споживач), «розрив» (проблема) та помічник (ваша компанія), що допомагає його здолати. Це все що вам потрібно знати про сторітелінг. Універсальна формула, яка допоможе не тільки Сергію. Успіхів вашим історіям.

 Як виглядає успішний сторітелінг: "Відкрийте та розкажіть чим все скінчилося!!!".

Як виглядає успішний сторітелінг: “Відкрийте та розкажіть чим все скінчилося!!!”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *